Gépi vakolás,kőműves munkák,rövid határidővel

Megbízható csapattal vállalunk minden féle kőműves munkát,gépi vakolást,bontást,felújítást,dryvitozást,színezést,családi házak szerkezet építését.Tel:+36/30-501-1005


Mi a gépi vakolás

A gépi vakolás korunk építőipari igényeinek és a kor színvonalának megfelelő, modern, ma már széles körben elterjedt módja az épületek vakolási munkálatainak. A hagyományos vakolással ellentétben a felhordás vakológéppel történik a szakszerűen előkészített felületre. A vakológép a gyárilag előkevert (kötőanyagot és adalékanyagokat egyaránt már tartalmazó) zsákos, vagy silotartályban leszállított anyagból keveri folyamatosan a felhasználásra kerülő vakolóhabarcsot. Ennek megfelelően a kész vakolat (szakító)szilárdsága kötőanyag és adalékanyag azonos arányából következően mindenhol azonos, a hagyományos betonkeverővel kevert mész-cement-homok vakolatokkal szemben. Az előkészítés során, a vakolandó munkaterületen a falazati pozitív sarkokat és éleket ragasztással, méretre vágott, a vakolat vastagságának, felületi síknak megfelelően felhelyezett fém profilú élvédőkkel látjuk el. Az élvédők szerepe, hogy a vakolat éleinek egyenessége mellett a vakolati sík egyenes kialakítását segítik bedolgozás során, másrészt leütődések ellen védik a vakolt éleket a továbbiakban. A nyílászárókat öntapadó szegélyű takarófóliákkal védjük meg, vagy utólag helyezzük el. Az esetleges nyílászárók részére szabadon hagyott nyílásokat ideiglenes fa vezető lécekkel készítjük elő, melyek vakolás után kivehetők, és a nyílászáró elhelyezhető. A felületet vakolás előtt megfelelően portalanítjuk, az alkalmazott vakolóanyaghoz előírt előfröcskölőt alkalmazzuk. A vakológép a por alaku vakolóanyagot automatikus víz hozzáadásával megfelelő konzisztenciájúra keveri, majd továbbítja egy munkatömlőn a felhasználás helyére. A munkatömlőn lévő vakolópisztoly a habarcsot levegő segítségével hordja fel a felületre. A levegőt a vakológépen üzemelő légsűrítő berendezés szolgáltatja. A rendszer nyomásvezérelt, a vakolópisztolyon lévő levegőcsappal indítható és állítható le a habarcs felhordása. A felhordott vakolóanyag bedolgozása a felületen alumínium h profil léccel, libellával és aluminium lécekkel történik. Megfelelő szikkadás után a felület anyagában simítható és glettelhető, vagy símítóréteg felhúzásával simítható és glettelhető. Glettelt felület esetén két réteg festő gletteléssel a felület minden esetben festhető minőségű lesz.

Miért érdemes a gépi vakolást választani?

-A gépi vakolás gazdaságos, mert a gépesítésnek köszönhetően hagyományos vakoláshoz képest ugyanannyi idő alatt 4 szeres teljesítményt ad, tehát időt takarít meg, elfelejtheti a több mint 1 hónapig elhúzódó vakolási munkákat.. Hagyományos vakolás esetén egy vakolóbrigád anyagszállítással együtt napi 25 m2 vakolatot képes elkészíteni. Gépi vakolásnál átlag napi 80-100 m2 vakolatot tud egy brigád géppel bevakolni, első osztályú minőségben.
-Segédmunka élőerőt takarít meg, a gépesített anyagszállításnak köszönhetően. A gép keveri, szállítja, és egyben felhordja a gépi vakolóhabarcsot a falazatra. A vakolóbrigád feladata a felhordott gépi vakolat első osztályú minőségben történő bedolgozása. Gépi vakolásnál éppúgy mint hagyományos vakolat esetén, vakolóanyaggal csak korlátozott mértékű falazati hibákat lehet orvosolni, ezért gazdaságossági szempontból ajánlott az első osztályú síkegyenes falazat megkövetelése a falazó szakipartól, lásd lentebb.
-A kapott anyagában glettelt felület esztétikusabb, homogénebb felületet ad, kevesebb festő glettet igényel a festhető felület kialakítása.
-Az előkevert, állandó kötőanyag minőségű vakolóanyag, mely a vakolóanyag gyárban készül, folyamatosan ellenőrzött minőségben, a kor követelményeinek megfelelően jóval szilárdabb, időtállóbb vakolatot ad a hagyományos mész-homok-cement vakolatoknál.

Pár jótanács, ha már falaztat, vakolás előtt:

-A falazat síkegyenessége fontos, kisebb hibákat vakolattal lehet korrigálni,azonban ez a hiba függvényében többlet anyag felhasználáshoz vezethet.
-A később hidegburkolt helyiségekben különösen fontos a falazat derékszögessége, a későbbi burkolás, zuhanytálcák stb. illeszkedése szempontjából.
-A falazókat a falazati fugák kitöltésére érdemes bíztatni, mert vakolóanyaggal költségesebb kitölteni a falazati fugákat.
-Épületgépészeti, és villanyszerelő munkánál még mindig találkozni helyenként azzal a sajnálatos és idejétmúlt gyakorlattal, hogy vésővel túl nagy lyukakat és hornyokat vésve az indokoltnál jobban legyengítik a válaszfalazatot. Később a gépészeti nútok mentén előfordulhat hajszálrepedés amennyiben túlságosan legyengítették a falazatot és nem megfelelően, hanyagul lett kitöltve a gépészeti nút. Ezért érdemes a csőnútokat téglamaróval maratni, mellyel csak az indokolt szélességű és mélységű gépészeti hornyok kerülnek kialakításra vagy vésés esetén körültekintően vésni.
-A belső vakolat vastagság normál esetben 1,5 cm, ennek megfelelően ennél beljebb kell hagyni a villanydobozokat és az egyéb elvakolandó egységeket.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 9
Heti: 13
Havi: 46
Össz.: 19 604

Látogatottság növelés
Oldal: A gépi vakolás előnye
Gépi vakolás,kőműves munkák,rövid határidővel - © 2008 - 2024 - vakolas.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »